883 439 894 (666 278 296 / 797 274 322)
Oświęcim

Blog

Czy silikonowe formy do pieczenia ciast są wytrzymałe?

Pieczenie ciast i babeczek to prawdziwa frajda dla wszystkich miłośników słodyczy. Aby z powodzeniem realizować kuchenne pasje, warto zaopatrzyć się w pomocne akcesoria. Wśród nich popularność zyskują silikonowe formy do pieczenia. Dlaczego są tak chętnie wybierane?

Czytaj dalej

Jakie foremki do ciast pokocha każde dziecko?

Jeśli od zawsze lubicie przygotowywanie ciast, robienie domowych wypieków z dziećmi po prostu pokochacie! Tylko jak sprawić, żeby i dziecko podzielało Wasz entuzjazm? Odpowiedź jest banalnie prosta – potraktuj pieczenie jako formę zabawy, używając do tego najróżniejszych foremek do ciast w ciekawych kolorach. Z takimi „zabawkami” każde dziecko zakocha się we wspólnych zajęciach w kuchni!

Czytaj dalej

Foremki silikonowe idealne do świątecznych wypieków

Świąteczne wypieki rządzą się własnymi prawami! Muszą być aromatyczne i wypełniać cały dom korzennymi zapachami. Oczywiście powinny być również zachwycić podniebienie wyjątkowym smakiem. Nie mniej ważny jest jednak także ich kształt. Ciasteczka w kształcie św. Mikołaja, świątecznej chatki, choinki, renifera czy śnieżynki to doskonały sprawdzą się nie tylko na stole, ale i jako dekoracja bożonarodzeniowego […]

Czytaj dalej

Jak piec ciasto w formie silikonowej?

Formy silikonowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich miłośników cukiernictwa. Z powodzeniem zastępują tradycyjne blaszki na ciasta, a ich liczne zalety użytkowe są coraz częściej doceniane. Jak piec w formie silikonowej, aby zapewnić sobie oczekiwane rezultaty? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej

Jakie foremki nadają się najlepiej do wykrawania ciasta?

Większość łasuchów z pewnością potwierdzi, że nie ma to jak smak domowych wypieków. Nawet zwykłe, kruche ciasteczka upieczone własnoręcznie zdecydowanie biją na głowę wszelkie seryjnie produkowane, sklepowe słodycze. Do pieczenia ciastek potrzeba jednak odpowiednich foremek, dzięki którym można nadać im finezyjne kształty. Jakie foremki wybrać i czym się przy tym kierować? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Główne zalety silikonowych form cukierniczych

Osoby, które od czasu do czasu lubią upiec coś słodkiego, z pewnością zauważyły, że coraz więcej akcesoriów cukierniczych produkowanych jest z silikonu. Wybór produktów z tego surowca jest szczególnie widoczny w przypadku foremek do ciast, które prawie całkowicie wyparły ze sklepów foremki metalowe, znane nam z dzieciństwa. Dlaczego tak się stało? Skąd wzięła się tak […]

Czytaj dalej

Czy kontakt silikonowych form z żywnością jest bezpieczny?

Czasami można usłyszeć, że w kuchni nie powinno się stosować silikonowych akcesoriów, gdyż są one szkodliwe dla zdrowia. Argumentem przeciwników silikonu w kuchni jest to, że „plastik” pod wpływem wysokiej temperatury wydziela toksyczne substancje. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że silikon i plastik to dwa zupełnie różne surowce. Silikon używany jest nawet w […]

Czytaj dalej

Z jakich materiałów są wykonywane foremki cukiernicze?

Chyba nikt nie wyobraża sobie wyposażenia przytulnej, domowej kuchni bez foremek do ciastek. To prawdopodobnie pierwsze „poważne” akcesoria do pieczenia, z którymi zapoznajemy się jeszcze jako dzieci. Obecnie wybór foremek w sklepach jest ogromny. Warto wiedzieć, z jakich materiałów się je produkuje i czym się dany rodzaj foremek cechuje.

Czytaj dalej
🡅