883 439 894 (666 278 296 / 797 274 322)
Oświęcim

Jakie foremki do ciast pokocha każde dziecko?

Jeśli od zawsze lubicie przygotowywanie ciast, robienie domowych wypieków z dziećmi po prostu pokochacie! Tylko jak sprawić, żeby i dziecko podzielało Wasz entuzjazm? Odpowiedź jest banalnie prosta – potraktuj pieczenie jako formę zabawy, używając do tego najróżniejszych foremek do ciast w ciekawych kolorach. Z takimi „zabawkami” każde dziecko zakocha się we wspólnych zajęciach w kuchni!

Bajkowi bohaterowie

Czy może być coś fajniejszego od ulubionych postaci z kreskówek? Tak! Pyszne kolorowe ciasteczka w ich kształcie! Foremki do ciastek z bohaterami bajek przyciągną do kuchni każdego łakomczucha – w końcu kto nie chciałby zjeść masy cukrowej w kształcie ogona syrenki albo ciasta z podobizną świnki Peppy? Jak więc wybrać takie, z którymi poradzą sobie nawet małe rączki? Najlepiej wykorzystać foremki w postaci wzornika z wycinką i dobrać odpowiednią dla dziecka wielkość. Fantastycznym pomysłem będzie też samodzielne zaprojektowanie form cukierniczych z pomocą profesjonalnej cukierni. Zwróćmy przy tym uwagę, aby foremki zostały wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów, np. bioplastiku PLA.

W trakcie roku szkolnego wybierz foremki edukacyjne

Pieczenie z foremkami 3D to także świetna okazja do wprowadzenia nauki przez zabawę. U przedszkolaka rozwinie kreatywność, ale także pomoże dzieciom w wieku szkolnym. Jak? Chociażby przez pieczenie ciasteczek w kształcie cyferek lub literek. Z kolei pierwszaki możesz oswoić ze szkołą poprzez wzory z przyborami szkolnymi. Wspólne pieczenie to także świetna okazja do rozmowy o nawykach żywieniowych. Aby nie być gołosłownym, spróbuj ograniczyć cukier przy wypiekach dla dzieci albo użyj jego zdrowych zamienników, jak choćby ksylitolu. Przykład z góry to najlepsza forma edukacji!

🡅