883 439 894 (666 278 296 / 797 274 322)
Oświęcim

Jakie foremki nadają się najlepiej do wykrawania ciasta?

Większość łasuchów z pewnością potwierdzi, że nie ma to jak smak domowych wypieków. Nawet zwykłe, kruche ciasteczka upieczone własnoręcznie zdecydowanie biją na głowę wszelkie seryjnie produkowane, sklepowe słodycze. Do pieczenia ciastek potrzeba jednak odpowiednich foremek, dzięki którym można nadać im finezyjne kształty. Jakie foremki wybrać i czym się przy tym kierować? Sprawdźmy!

Dlaczego warto wybrać foremki plastikowe/silikonowe?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup foremek silikonowych, zamiast metalowych. W rzeczywistości są one tylko potocznie nazywane „silikonowymi”. Tak naprawdę produkuje się je z biodegradowalnego, w pełni zdrowego dla człowieka plastiku PLA. Foremki do wykrawania ciastek z tego materiału mają mniej ostre krawędzie niż ich metalowe odpowiedniki, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy mają korzystać z nich dzieci. Przede wszystkim jednak struktura foremki lepiej współpracuje z ciastami, które się do niej mniej przyklejają. Wykrawanie jest więc łatwiejsze i mniej pracochłonne. Trzeba pamiętać również o tym, że foremki plastikowe po użyciu można dokładnie umyć w zmywarce. Nawet po wielu latach nie zaczną one rdzewieć, w przeciwieństwie do tradycyjnych foremek blaszanych.

Ciasteczka, o jakich marzysz!

Dla osób ceniących sobie wygląd wyrobów cukierniczych na równi z ich smakiem, ważną informacją będzie zapewne to, że plastik PLA jest o wiele bardziej plastycznym materiałem niż metal. To oznacza, że producenci foremek potrafią stworzyć z niego prawdziwe cuda, w tym popularne ostatnio foremki 3D. Nie znalazłeś nigdzie foremki w kształcie, jaki Cię interesuje? Po prostu zleć jej wykonanie. Najlepsi producenci foremek do ciast opracowują wzory i wytwarzają foremki na zamówienie klienta przy pomocy nowoczesnych drukarek 3D. Bez problemu możesz więc kupić foremkę z postacią z ukochanej bajki Twojego dziecka, logotypem ulubionego zespołu partnera, czy nazwą swojej firmy!

🡅